Artykuł sponsorowany

Druk Beermat - co trzeba wiedzieć?

Druk Beermat - co trzeba wiedzieć?

Druk Beermat to technika druku stosowana na podkładkach pod piwo, które są nie tylko praktyczne, ale również stanowią doskonałą formę reklamy. W Polsce coraz więcej firm decyduje się na taką formę promocji swoich produktów i usług. W artykule dowiesz się, jakie są zalety druku Beermat, na czym polega ten proces oraz jakie materiały są używane do jego wykonania.

Zalety druku Beermat

Druk Beermat ma wiele zalet, które przyciągają przedsiębiorców do wykorzystania tej metody promocji. Po pierwsze, podkładki pod piwo są stosunkowo tanie w produkcji, co sprawia, że stanowią atrakcyjną opcję dla firm o różnych budżetach. Po drugie, Beermaty są łatwe w dystrybucji - można je rozdawać na różnego rodzaju imprezach czy wystawach, a także umieszczać w pubach i restauracjach. Po trzecie, podkładki te są bardzo wytrzymałe i odporne na wilgoć, dzięki czemu zachowują swój wygląd przez długi czas. Po czwarte, druk Beermat pozwala na uzyskanie wysokiej jakości grafiki i kolorów, co sprawia, że reklama jest atrakcyjna wizualnie. Wreszcie, Beermaty są przyjazne dla środowiska, ponieważ są wytwarzane z materiałów biodegradowalnych.

Proces druku Beermat

Proces druku Beermat opiera się na technice offsetowej, która pozwala na uzyskanie wysokiej jakości i precyzji druku. Na początek, grafika jest przygotowywana przez specjalistę, który dobiera odpowiednie kolory i format. Następnie, obraz jest przenoszony na płyty drukarskie, które są pokrywane farbą. Płyty te są następnie umieszczane w maszynie drukarskiej, która przenosi obraz na podkładki pod piwo. W zależności od zamówienia druk beermat może być powtarzany kilkakrotnie, aby uzyskać różne kolory i efekty. Po zakończeniu druku podkładki są suszone, cięte na odpowiednie kształty i pakowane.

Materiały używane w druku Beermat

Podkładki pod piwo są produkowane z różnych materiałów, jednak najpopularniejszym jest tektura celulozowa. Jest ona wyjątkowo chłonna, co sprawia, że doskonale nadaje się do tego typu zastosowań. Tektura celulozowa jest również przyjazna dla środowiska, ponieważ jest biodegradowalna i pochodzi z odnawialnych źródeł. Inne materiały używane w druku Beermat to papier kredowy oraz tektura biała. Papier kredowy charakteryzuje się gładką powierzchnią, która pozwala na uzyskanie wyraźnych i precyzyjnych obrazów, natomiast tektura biała jest bardziej sztywna, co sprawia, że podkładki są trwalsze.