Artykuł sponsorowany

Jak ochronić głowę przed słońcem w lato?

Jak ochronić głowę przed słońcem w lato?

Lato to czas, kiedy nasza skóra jest narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Aby uniknąć oparzeń słonecznych i zminimalizować ryzyko wystąpienia chorób skóry, warto zadbać o odpowiednią ochronę głowy. W tym artykule dowiesz się, jak skutecznie chronić głowę przed słońcem w sezonie letnim.

Jakie nakrycia głowy są najbardziej odpowiednie?

Wybór odpowiedniego nakrycia głowy jest kluczowy dla skutecznej ochrony przed słońcem. Najlepiej sprawdzą się kapelusze damskie letnie oraz męskie, które chronią nie tylko głowę, ale również twarz, szyję i ramiona. Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane jest nakrycie – powinien on być przewiewny i nie przegrzewać skóry. Dodatkowo, warto wybrać kapelusz z filtrem UV, który zwiększa ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Ochrona skóry głowy przed promieniowaniem UV jest równie ważna, jak ochrona twarzy czy ramion. W przypadku osób noszących krótkie fryzury lub cierpiących na łysienie, stosowanie kremów z filtrem UV na skórę głowy jest szczególnie istotne. Należy pamiętać, że kremy z filtrem powinny być stosowane regularnie, a ich ochronne działanie utrzymuje się zwykle przez 2 do 3 godziny. Dlatego warto mieć je zawsze pod ręką i uzupełniać ochronę w miarę potrzeby.

Jak dbać o włosy narażone na słońce?

Promienie słoneczne mogą negatywnie wpływać na kondycję naszych włosów, powodując ich przesuszenie, łamliwość oraz blaknięcie koloru. Aby zadbać o zdrowie włosów latem, warto zastosować specjalistyczne kosmetyki do pielęgnacji włosów narażonych na słońce, takie jak odżywki czy maski z filtrami UV. Ponadto, warto unikać nadmiernego stylizowania włosów za pomocą prostownic czy suszarek, które dodatkowo osłabiają włosy i sprawiają, że są bardziej podatne na uszkodzenia spowodowane przez słońce. Pamiętajmy również o noszeniu okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV, które ochronią nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Regularne nawilżanie skóry i włosów po dniu spędzonym na słońcu również pomoże w regeneracji i utrzymaniu zdrowego wyglądu.