Artykuł sponsorowany

Jak odbywa się zabieg depilacji laserowej?

Jak odbywa się zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to coraz bardziej popularna metoda pozbywania się niechcianego owłosienia na stałe. Dzięki nowoczesnym technologiom, zabieg ten jest skuteczny, szybki i praktycznie bezbolesny. Warto poznać, jak przebiega taki zabieg oraz na czym polega jego skuteczność.

Przygotowanie do depilacji laserowej

Przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej, należy odpowiednio przygotować skórę. Przede wszystkim, należy unikać opalania na około 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem, zarówno naturalnego, jak i sztucznego. Ponadto, przez dwa tygodnie przed zabiegiem nie wolno stosować kremów samoopalających ani depilować owłosienia za pomocą wosku czy pęsety. Na kilka dni przed zabiegiem należy również zrezygnować z peelingów oraz wszelkich innych zabiegów drażniących skórę. Na dzień przed depilacją laserową, owłosienie w miejscu poddawanym zabiegowi powinno zostać ogolone.

Przebieg zabiegu depilacji laserowej

Sam zabieg depilacji laserowej polega na niszczeniu cebulek włosów za pomocą wiązki światła emitowanej przez specjalistyczny sprzęt. Przed rozpoczęciem zabiegu, specjalista dokładnie oceni rodzaj i kolor skóry oraz owłosienia, aby dobrać odpowiednie parametry lasera. Następnie na skórę nanoszony jest chłodzący żel, który ułatwia przewodzenie światła oraz minimalizuje ewentualne dyskomfort. Podczas zabiegu pacjent i personel mają założone specjalne okulary ochronne. Laser emituje krótkie impulsy światła, które są selektywnie pochłaniane przez melaninę zawartą w cebulkach włosów, powodując ich trwałe uszkodzenie.

Czas trwania i efekty depilacji laserowej

Czas trwania zabiegu depilacji laserowej zależy od powierzchni obszaru poddawanego depilacji. Przykładowo, depilacja nóg może trwać nawet do 2 godzin, natomiast depilacja wąsika czy brody to zaledwie kilka minut. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i podrażniona, jednak te objawy zwykle ustępują po kilku godzinach. Aby osiągnąć optymalne efekty, zaleca się serię kilku zabiegów (zazwyczaj od 4 do 6) wykonywanych w odstępach około 4–6 tygodni. Depilacja laserowa na Targówku pozwala na trwałe usunięcie nawet 80–90% niechcianego owłosienia.

Depilacja laserowa to skuteczna i coraz bardziej popularna metoda pozbywania się niechcianego owłosienia. Przy odpowiednim przygotowaniu oraz przestrzeganiu zaleceń specjalistów, zabieg ten jest bezpieczny i daje zadowalające efekty.