Artykuł sponsorowany

Jak prawidłowo aplikować żel na paznokcie, aby uzyskać profesjonalny efekt?

Jak prawidłowo aplikować żel na paznokcie, aby uzyskać profesjonalny efekt?

Każda kobieta marzy o pięknych, zdrowych i trwałych paznokciach. Manicure żelowy to jedna z najpopularniejszych metod na osiągnięcie tego celu. Aplikacja żelu na paznokcie może wydawać się trudna, ale z odpowiednią wiedzą i praktyką można osiągnąć profesjonalny efekt w domowych warunkach. W tym artykule przedstawiamy krok po kroku, jak prawidłowo aplikować żel na paznokcie.

Przygotowanie paznokci do aplikacji żelu

Pierwszym krokiem w procesie aplikacji żelu na paznokcie jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Należy zacząć od dokładnego oczyszczenia dłoni oraz usunięcia ewentualnych resztek lakieru. Następnie należy przeprowadzić manicure, czyli opiłować paznokcie do pożądanej długości i kształtu oraz oczyścić skórki przy użyciu specjalnego narzędzia do usuwania skórek. Ważne jest również, aby przed aplikacją żelu zmatowić powierzchnię płytki paznokcia za pomocą polerki lub pilnika o niskiej gradacji.

Wybór odpowiedniego żelu i bazy

Warto poświęcić czas na dobranie odpowiedniego żelu do swojego rodzaju paznokci. Na rynku dostępne są różne rodzaje żeli do paznokci takie jak żele budujące, kolorowe czy top coaty. Ważne jest również dobranie odpowiedniej bazy pod żel, która zapewni trwałość manicure oraz ochronę płytki paznokcia. Baza powinna być dobrana do rodzaju paznokci – na przykład osoby z cienkimi i delikatnymi paznokciami powinny wybrać bazę wzmacniającą.

Aplikacja żelu krok po kroku

Aplikacja żelu na paznokcie wymaga precyzji i cierpliwości. Po nałożeniu bazy i jej utwardzeniu w lampie UV lub LED, należy przejść do aplikacji żelu. Żel nakładamy pędzelkiem, starając się utworzyć równomierną warstwę na całej powierzchni paznokcia. Należy unikać kontaktu żelu ze skórkami oraz zbyt dużego nakładania produktu, co może prowadzić do jego nieestetycznego spływania. Po nałożeniu żelu, utwardzamy go w lampie UV lub LED zgodnie z instrukcją producenta.

Wykończenie manicure i pielęgnacja

Ostatnim etapem aplikacji żelu na paznokcie jest nałożenie top coatu, który zapewni trwałość i połysk manicure. Po jego utwardzeniu, warto przemyć paznokcie cleanerem, aby usunąć warstwę dyspersyjną. Warto również zadbać o pielęgnację dłoni i paznokci po wykonaniu manicure żelowego – regularne nawilżanie skórek oraz stosowanie odżywek do paznokci pozwoli utrzymać zdrowy wygląd rąk.