Artykuł sponsorowany

Jak prawidłowo dbać o silnik Cummins?

Jak prawidłowo dbać o silnik Cummins?

Silniki Cummins to jedne z najpopularniejszych na świecie, stosowane głównie w ciężarówkach i maszynach budowlanych. Ich niezawodność i wydajność sprawiają, że są cenione przez użytkowników. Aby jednak cieszyć się ich długą żywotnością, należy pamiętać o regularnym serwisowaniu. W tym artykule przedstawiamy kluczowe wskazówki dotyczące prawidłowej konserwacji silników Cummins.

Częstotliwość przeglądów i wymiana oleju

Pierwszym krokiem w dbaniu o silnik Cummins jest przestrzeganie zaleceń producenta odnośnie częstotliwości przeglądów oraz wymiany oleju. Zaleca się, aby przeglądy techniczne przeprowadzać co 20 000 kilometrów lub co 12 miesięcy - w zależności od tego, która wartość zostanie osiągnięta wcześniej. Wymiana oleju silnikowego powinna być realizowana co 15 000 – 20 000 kilometrów, a oleju w skrzyni biegów co 80 000 – 120 000 kilometrów.

Wymiana filtrów i kontrola płynów eksploatacyjnych

Kolejnym ważnym elementem pielęgnacji silnika Cummins jest regularna wymiana filtrów oraz kontrola płynów eksploatacyjnych. Filtry powinny być wymieniane zgodnie z zaleceniami producenta, co przeważnie oznacza wymianę filtra oleju razem z olejem silnikowym, a filtra paliwa co 30 000 – 40 000 kilometrów. Ponadto warto regularnie sprawdzać poziom płynu chłodniczego, płynu hamulcowego oraz płynu wspomagania kierownicy.

Korzystanie z autoryzowanego serwisu Cummins

W przypadku konieczności naprawy czy diagnostyki silnika Cummins warto skorzystać z usług autoryzowanego serwisu Cummins. Dzięki temu mamy pewność, że nasz silnik zostanie obsłużony przez wykwalifikowany personel, który posiada odpowiednie narzędzia i dostęp do oryginalnych części zamiennych. Ponadto autoryzowany serwis Cummins może udzielić gwarancji na przeprowadzone naprawy oraz oferować wsparcie techniczne w razie potrzeby.

Pamiętajmy, że prawidłowa konserwacja silnika Cummins to klucz do jego długiej i bezawaryjnej pracy. Regularne przeglądy, wymiana oleju i filtrów oraz korzystanie z autoryzowanego serwisu Cummins to podstawowe czynności, które pozwolą nam cieszyć się niezawodnością naszego silnika przez wiele lat.