Artykuł sponsorowany

Jakich substancji można użyć do mezoterapii igłowej?

Jakich substancji można użyć do mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa to metoda stosowana w medycynie estetycznej, która polega na wprowadzaniu substancji aktywnych bezpośrednio do skóry za pomocą cienkich igieł. W zależności od potrzeb pacjenta, można wykorzystać różne substancje, które wpłyną na poprawę kondycji skóry, redukcję cellulitu czy nawet pobudzenie wzrostu włosów. W poniższym artykule przedstawiamy trzy kluczowe grupy substancji stosowanych w mezoterapii igłowej.

Jakie są najpopularniejsze koktajle witaminowe stosowane w mezoterapii igłowej?

Witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a także dla utrzymania zdrowej i promiennej skóry. W mezoterapii igłowej często stosuje się koktajle witaminowe, które zawierają witaminy z grupy B, C oraz E. Witamina B5 (kwas pantotenowy) działa nawilżająco i przyspiesza regenerację skóry, witamina C odpowiada za produkcję kolagenu i elastyny, a witamina E działa jako silny przeciwutleniacz. Dzięki tym właściwościom koktajle witaminowe są idealnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z suchą, zmęczoną lub starzejącą się skórą.

Peptydy to kolejna grupa substancji, które można stosować w mezoterapii igłowej. Są to krótkie łańcuchy aminokwasów, które mogą wpływać na różne procesy zachodzące w skórze. W zależności od rodzaju peptydu, mogą one pobudzać produkcję kolagenu, hamować działanie enzymów niszczących białka skóry czy też wpływać na procesy regeneracji i naprawy tkanek. Mezoterapia igłowa w Rzeszowie często wykorzystuje peptydy takie jak Matrixyl, Argireline czy Copper Peptide, które są cenione za swoje silne działanie przeciwzmarszczkowe oraz regenerujące.

Jakie substancje wykorzystuje się w mezoterapii igłowej do redukcji cellulitu?

Mezoterapia igłowa może być również skutecznym narzędziem w walce z cellulitem. W tym przypadku stosuje się substancje o działaniu lipolitycznym, czyli rozkładającym tkankę tłuszczową. Jednym z popularnych preparatów jest kofeina, która pobudza mikrokrążenie i przyspiesza metabolizm komórek tłuszczowych. Inne substancje, takie jak karnityna czy fosfatydylocholina, również wykazują działanie lipolityczne i mogą być stosowane w mezoterapii igłowej w celu redukcji cellulitu oraz modelowania sylwetki.