Artykuł sponsorowany

Jakie projekty łazienek obecnie są w modzie?

Jakie projekty łazienek obecnie są w modzie?

Urządzanie łazienki to nie lada wyzwanie, zwłaszcza gdy chcemy być na bieżąco z najnowszymi trendami. W ostatnich latach projektanci wnętrz coraz częściej eksperymentują z różnymi stylami, materiałami i kolorami, tworząc niezwykle efektowne aranżacje. W tym artykule przedstawiamy trzy najbardziej popularne trendy w projektowaniu łazienek, które z pewnością przypadną do gustu każdemu miłośnikowi dobrego designu.

Eko-styl i naturalne materiały

Coraz większą popularność zdobywa ekostyl, który charakteryzuje się zastosowaniem naturalnych materiałów oraz dbałością o środowisko naturalne. W łazienkach tego typu dominują drewno, kamień, a także rośliny, które wprowadzają do pomieszczenia przyjemną atmosferę i sprawiają, że staje się ono miejscem relaksu. Podłogi i ściany wykończone są materiałami nawiązującymi do natury, takimi jak terakota czy beton architektoniczny. Szklane kabiny prysznicowe z roślinami wewnątrz to kolejny sposób na wprowadzenie zieleni do łazienki.

Minimalizm i funkcjonalność

Jednym z najbardziej popularnych trendów we współczesnym projekcie łazienek w Poznaniu i innych miastach jest minimalizm, który stawia na prostotę, funkcjonalność i oszczędność formy. W takich wnętrzach dominują proste linie, jasne kolory oraz brak zbędnych ozdobników. Szafki i półki są wbudowane w ściany, a oświetlenie jest dyskretne i dopasowane do potrzeb użytkowników. W minimalistycznych łazienkach często spotykane są także nowoczesne technologie, takie jak inteligentne lustra czy systemy sterowania temperaturą wody.

Kolory i wzory

W ostatnim czasie projektanci coraz śmielej sięgają po kolory i wzory, które potrafią całkowicie odmienić wygląd łazienki. W modzie są zarówno intensywne odcienie, takie jak granat czy zieleń butelkowa, jak i pastelowe barwy, między innymi róż, błękit czy miętowy. Wzorzyste płytki ceramiczne to kolejny sposób na wprowadzenie odrobiny życia do tego pomieszczenia, ponieważ geometryczne motywy, kwiatowe desenie czy etno-inspiracje sprawią, że łazienka stanie się miejscem pełnym charakteru.

Projektując swoją łazienkę, warto zainspirować się tymi trendami i dostosować je do własnych upodobań oraz potrzeb. Pamiętajmy jednak, że najważniejsza jest funkcjonalność tego pomieszczenia, niezależnie od wybranej aranżacji, dbajmy o to, by łazienka służyła nam jak najlepiej.