Artykuł sponsorowany

Jakie są najpopularniejsze technologie budowy domów kanadyjskich?

Jakie są najpopularniejsze technologie budowy domów kanadyjskich?

Domy kanadyjskie od lat cieszą się coraz większym zainteresowaniem na polskim rynku nieruchomości. Ich popularność wynika zarówno z szybkiego tempa budowy, jak i z wysokiej energooszczędności. W artykule przedstawiamy trzy najpopularniejsze technologie budowy domów kanadyjskich oraz ich zalety.

Przeczytaj również: Dlaczego pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe to dobre połączenie?

Technologia szkieletowa

Technologia szkieletowa to najbardziej rozpowszechniona metoda budowy domów kanadyjskich. Polega na wznoszeniu konstrukcji z drewnianych słupów i belek, które są wzmacniane za pomocą płyt OSB. Następnie przestrzenie między elementami szkieletu wypełnia się materiałem izolacyjnym, takim jak wełna mineralna czy styropian. Domy szkieletowe charakteryzują się lekkością konstrukcji, co pozwala na budowę na słabszych gruntach oraz skrócenie czasu realizacji inwestycji. Ponadto, drewno jest materiałem ekologicznym i odnawialnym, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji oraz mniejszy wpływ na środowisko.

Przeczytaj również: Do czego służy elektrozawór pneumatyczny 12v?

Technologia R2000

Technologia R2000 to kolejna popularna metoda budowy domów kanadyjskich, która została opracowana przez rząd Kanady w latach 80. XX wieku. Jej głównym celem jest zapewnienie wysokiej energooszczędności oraz komfortu mieszkalnego. W domach R2000 stosuje się zaawansowane systemy wentylacji z odzyskiem ciepła, szczelne okna i drzwi oraz dodatkowe warstwy izolacji termicznej. Dzięki temu, domy zbudowane w technologii R2000 charakteryzują się niskim zużyciem energii, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie. Ponadto, technologia ta pozwala na zastosowanie różnych materiałów budowlanych, takich jak drewno, beton czy stal.

Technologia Insulspan

Trzecią popularną technologią budowy domów kanadyjskich jest system Insulspan, który polega na wykorzystaniu prefabrykowanych paneli SIP (Structural Insulated Panels). Panele te składają się z rdzenia z pianki poliuretanowej, która jest laminowana między dwiema warstwami płyty OSB. Dzięki temu, panele SIP zapewniają wysoką izolacyjność termiczną oraz akustyczną. System Insulspan pozwala na szybką i precyzyjną budowę domów, gdyż panele są produkowane na wymiar i dostarczane na plac budowy gotowe do montażu. Dodatkowo, domy zbudowane w technologii Insulspan cechują się dużą odpornością na działanie czynników atmosferycznych oraz szkodników.