Artykuł sponsorowany

Kiedy należy skorzystać z holowania pojazdu?

Kiedy należy skorzystać z holowania pojazdu?

Kiedy należy skorzystać z holowania pojazdu? Sytuacje, w których pomoc drogowa jest niezbędna, mogą przydarzyć się każdemu kierowcy. Awaria samochodu, wypadek czy nagłe problemy techniczne to tylko niektóre z nich. Warto wiedzieć, w jakich przypadkach konieczne jest skorzystanie z usług holowania oraz jak prawidłowo je wykonać.

Przeczytaj również: Jakie czynności oferuje pomoc drogowa?

Awaria samochodu

Awaria samochodu może przydarzyć się w najmniej oczekiwanym momencie. Niesprawność silnika, układu hamulcowego czy problem z zawieszeniem mogą uniemożliwić dalszą jazdę. W takiej sytuacji konieczne jest wezwanie pomocy drogowej i holowanie pojazdu do najbliższego warsztatu lub serwisu samochodowego. Warto pamiętać, że holowanie samochodu na linie jest dozwolone tylko na krótkich dystansach i przy prędkości nie przekraczającej 30 km/h, a także wymaga odpowiedniego oznakowania.

Wypadek drogowy

W przypadku wypadku drogowego, w którym ucierpiał samochód, często jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług holowania. Po zgłoszeniu zdarzenia służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo ruchu drogowego, należy wezwać pomoc drogową. Holowanie pojazdu po wypadku może być konieczne zarówno z powodów technicznych, jak i prawnych. Należy jednak pamiętać, że w przypadku poważnych uszkodzeń samochodu, holowanie na linie może być niewłaściwym rozwiązaniem – wówczas warto skorzystać z usług firmy świadczącej holowanie lawetą.

Problemy techniczne i brak paliwa

Nagłe problemy techniczne, takie jak przebicie opony czy rozładowanie akumulatora, również mogą wymagać holowania pojazdu. Jeśli kierowca nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z awarią lub nie ma odpowiedniego sprzętu, warto wezwać pomoc drogową. Podobna sytuacja dotyczy także przypadków, gdy kierowca zostaje bez paliwa w samochodzie. Warto wtedy skorzystać z usług holowania do najbliższej stacji benzynowej lub serwisu samochodowego. W każdym z wymienionych przypadków ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz prawidłowe wykonywanie czynności związanych z holowaniem pojazdu. Warto również pamiętać o odpowiednim ubezpieczeniu samochodu, które może pokryć koszty holowania i naprawy pojazdu w razie awarii czy wypadku.