Artykuł sponsorowany

Kredyty frankowe - jak opanować sytuację?

Kredyty frankowe - jak opanować sytuację?

Kredyty frankowe to temat, który od lat budzi wiele kontrowersji i niepokoju wśród polskich kredytobiorców. W związku z tym coraz więcej osób poszukuje sposobów na opanowanie sytuacji i wyjście z długów. W artykule przedstawimy kilka możliwości, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu kredytów frankowych. 

Przeczytaj również: Jak uzyskać alimenty na dziecko?

Rozwiązania prawne 

W ostatnich latach polski rząd podjął pewne działania mające na celu pomoc kredytobiorcom frankowym. Jednym z nich jest ustawa o przewalutowaniu kredytów frankowych na złote. Ustawa ta pozwala na przewalutowanie kredytu na złote według kursu z dnia zawarcia umowy, co może znacząco obniżyć wysokość zadłużenia. Ponadto, sądy coraz częściej orzekają na korzyść kredytobiorców, uznając niektóre klauzule umów za niedozwolone. Warto więc skonsultować się ze specjalistą takim jak adwokat (Olsztyn). Kredyty frankowe to usługa, którą proponuje między innymi Smoliński. 

Przeczytaj również: Jak uzyskać spadek przez dziedziczenie ustawowe?

Negocjacje z bankiem 

Drugim rozwiązaniem jest próba negocjacji z bankiem, który udzielił nam kredytu. Warto pamiętać, że banki również nie są zainteresowane utratą klientów oraz długotrwałymi sporami sądowymi. Dlatego często są skłonne do negocjacji i zawarcia ugody z kredytobiorcą. Możemy spróbować wynegocjować obniżenie marży kredytowej, przewalutowanie kredytu na złote według korzystniejszego kursu, czy nawet umorzenie części długu. Ważne jest jednak, aby przed rozpoczęciem rozmów z bankiem dobrze przygotować się merytorycznie i być świadomym swoich praw. 

Przeczytaj również: Jak dobrać najlepszą formę prowadzenia przedsiębiorstwa?

Refinansowanie kredytu 

Ostatnią opcją jest refinansowanie kredytu, czyli zaciągnięcie nowego kredytu w innym banku na spłatę dotychczasowego zadłużenia. Refinansowanie może być korzystne, jeśli uda nam się uzyskać niższe oprocentowanie i lepsze warunki niż w przypadku obecnego kredytu. Warto jednak pamiętać, że refinansowanie wiąże się z dodatkowymi kosztami, takimi jak opłata za wcześniejszą spłatę kredytu czy prowizja za udzielenie nowego kredytu. Przed podjęciem decyzji o refinansowaniu warto dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw oraz skonsultować się z doradcą finansowym

Kredyty frankowe to problem, z którym borykają się tysiące Polaków. Ważne jest jednak, aby nie tracić nadziei i szukać rozwiązań, które pozwolą nam wyjść z długów. Pamiętajmy, że każda sytuacja jest inna i warto skorzystać z pomocy specjalistów, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla naszego przypadku.