Artykuł sponsorowany

Na czym polega profesjonalne wybielanie zębów?

Na czym polega profesjonalne wybielanie zębów?

Marzenie o białym, zdrowym uśmiechu stało się w zasięgu ręki dzięki nowoczesnym metodom wybielania zębów. Coraz więcej osób decyduje się na ten zabieg, aby poprawić swój wygląd i zyskać pewność siebie. Warto jednak dowiedzieć się, na czym polega profesjonalne wybielanie zębów, jakie są dostępne metody oraz jak dbać o uzyskane efekty.

Metody wybielania zębów

Istnieje wiele metod wybielania zębów, które różnią się między sobą skutecznością, czasem trwania zabiegu oraz ceną. Najbardziej popularne to wybielanie nakładkowe, laserowe oraz lampą Beyond. Wybielanie nakładkowe polega na stosowaniu specjalnych nakładek wypełnionych żelem wybielającym, które zakłada się na zęby na kilka godzin dziennie. Metoda ta jest mniej inwazyjna niż inne, ale wymaga cierpliwości i systematyczności. Wybielanie laserowe to natomiast szybsza i bardziej efektywna metoda, która polega na naświetlaniu zębów specjalnym laserem aktywującym żel wybielający. Lampą Beyond również można osiągnąć bardzo dobre rezultaty – zabieg trwa około godziny i polega na naświetlaniu zębów światłem lampy, które aktywuje żel wybielający.

Przebieg zabiegu

Wybielanie zębów powinno być przeprowadzone przez doświadczonego stomatologa, który dokładnie oceni stan uzębienia pacjenta i dobierze odpowiednią metodę. Przed zabiegiem należy przeprowadzić profesjonalne czyszczenie zębów oraz usunąć kamień nazębny. Następnie stomatolog nałoży na zęby żel wybielający, który zostanie aktywowany przez światło lasera lub lampy. W przypadku wybielania nakładkowego pacjent otrzyma indywidualnie dopasowane nakładki oraz żel, które będzie stosować samodzielnie w domu. Cały proces może trwać od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od wybranej metody i oczekiwanego efektu. Jeśli chodzi o sprawne wybielanie zębów, Trójmiasto i okolice to rejon działania specjalistów takich jak Anna Dental.

Efekty i przeciwwskazania

Profesjonalne wybielanie zębów pozwala uzyskać efekt jaśniejszych zębów nawet o kilka tonów. Efekt utrzymuje się średnio od roku do dwóch lat, jednak wiele zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta oraz jego nawyków żywieniowych. Należy pamiętać, że nie każdy może poddać się zabiegowi wybielania zębów – przeciwwskazania to m.in. ciąża, karmienie piersią, choroby dziąseł, alergie na składniki żelu wybielającego oraz posiadanie licówek, koron czy plomb, które nie zmieniają koloru pod wpływem zabiegu.