Artykuł sponsorowany

Najnowsze trendy florystyczne na śluby i wesela

Najnowsze trendy florystyczne na śluby i wesela

Florystyka przechodzi prawdziwą rewolucję, a trendy na śluby i wesela zmieniają się z roku na rok. Coraz więcej par decyduje się na niekonwencjonalne dekoracje, które nadają uroczystości wyjątkowego charakteru. W tym artykule przedstawimy najnowsze trendy florystyczne, które zyskują coraz większą popularność wśród przyszłych małżonków. Przekonajcie się sami, jakie kwiaty i kompozycje warto wybrać, aby Wasz ślub był niezapomnianym wydarzeniem.

Kwiaty suszone – powrót do natury

Jednym z najbardziej popularnych trendów florystycznych na śluby i wesela są obecnie kwiaty suszone. Ten rodzaj dekoracji cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ doskonale wpisuje się w obecne dążenie do ekologii i powrotu do natury. Kwiaty suszone mają wiele zalet – są trwałe, nie wymagają specjalnej pielęgnacji, a ich naturalna kolorystyka sprawia, że świetnie komponują się z różnymi stylami dekoracji. Ponadto, kwiaty suszone można wykorzystać zarówno do dekoracji sali weselnej, jak i do przygotowania bukietów czy butonierek dla gości.

Zieleń wszędzie – rośliny doniczkowe na weselu

Kolejnym trendem, który zyskuje coraz większą popularność we florystyce w Łodzi, jest wykorzystanie roślin doniczkowych jako dekoracji na ślub i wesele. Rośliny takie jak paprocie, monstery czy sukulenty mogą stać się nie tylko ozdobą stołów, ale też tłem dla ceremonii zaślubin czy fotobudki. Wybierając rośliny doniczkowe, warto postawić na gatunki o różnych kształtach i kolorach liści, aby stworzyć ciekawy i różnorodny efekt wizualny. Po zakończeniu uroczystości rośliny można zabrać do domu lub podarować gościom jako pamiątkę.

Elegancja i prostota – monochromatyczne kompozycje

W ostatnim czasie coraz więcej par decyduje się na monochromatyczne kompozycje kwiatowe na swoim ślubie. Ten trend polega na wyborze jednego koloru, który dominuje zarówno w bukiecie panny młodej, jak i we wszelkich dekoracjach florystycznych. Monochromatyczne kompozycje mogą być zarówno eleganckie i minimalistyczne, jak i pełne przepychu – wszystko zależy od wybranych kwiatów i dodatków. Warto jednak pamiętać, że kluczem do sukcesu jest zachowanie spójności kolorystycznej we wszystkich elementach dekoracji.