Artykuł sponsorowany

Najnowsze trendy w piercingu, które mogą cię zainspirować

Najnowsze trendy w piercingu, które mogą cię zainspirować

Piercing ciała to forma ekspresji, która zdobywa coraz większą popularność w Polsce. W tym artykule przedstawimy najnowsze trendy w tej dziedzinie, które mogą zainspirować do odwiedzenia takiego miejsca jak studio piercingu w Krakowie. Poznaj najciekawsze propozycje i dowiedz się, jakie są obecnie najbardziej pożądane rodzaje piercingu.

Minimalizm i delikatność

W ostatnim czasie zauważalny jest trend na minimalizm i delikatność w dziedzinie piercingu. Coraz więcej osób decyduje się na małe, subtelnymi ozdoby, które dodają uroku, ale nie dominują nad wyglądem twarzy czy ciała. Przykładem takiego rozwiązania może być cienka obręcz umieszczona w przegrodzie nosa (tzw. septum), czy też delikatne kolczyki w uszach. Minimalistyczne pierścienie czy kształty geometryczne świetnie sprawdzają się także jako ozdoby w pępku czy na brwi. Ważne jest jednak, aby wybrać odpowiedni materiał i kształt biżuterii, który będzie pasował do indywidualnych preferencji i stylu osoby noszącej piercing.

Piercing wielokrotny

Kolejnym popularnym trendem jest tzw. "stacked piercing", czyli wielokrotny piercing na jednym obszarze ciała. Może to być na przykład kilka kolczyków w jednym uchu, które tworzą harmonijną kompozycję. Warto zwrócić uwagę na różnorodność wzorów i kształtów biżuterii, które pozwalają na stworzenie unikalnych kombinacji. Wielokrotny piercing może być także wykonany w innych miejscach, takich jak nos, brwi czy wargi. W przypadku tego trendu warto skonsultować się ze specjalistą, na przykład w studio piercingu w Krakowie, aby uzyskać porady dotyczące odpowiedniego rozmieszczenia kolczyków i dbałości o higienę.

Piercing jako sposób na podkreślenie osobowości

Współczesny piercing coraz częściej traktowany jest jako sposób na podkreślenie swojej osobowości i wyrażenie siebie. Dlatego też rośnie popularność nietypowych miejsc do przekłuwania oraz oryginalnych wzorów biżuterii. Przykładem takiego trendu może być piercing "daith", który umieszczony jest w chrząstce uszu, a jego założenie może pomóc w walce z migrenami. Inne ciekawe propozycje to przekłucie skrzydełek nosa, tzw. "nostril" czy piercing "smiley", który znajduje się na wewnętrznej stronie wargi górnej i jest widoczny tylko podczas uśmiechania się. Wybierając nietypowe miejsce na piercing, warto zwrócić uwagę na ewentualne ryzyko oraz konieczność odpowiedniej pielęgnacji.