Artykuł sponsorowany

Półka do pokoju dziecka - różne kształty

Półka do pokoju dziecka - różne kształty

Półki do pokoju dziecka to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale także sposób na dodanie uroku i wyjątkowości wnętrzu. Wybór odpowiedniej półki może być jednak trudny, zwłaszcza że na rynku dostępne są różnorodne kształty i wzory. W tym artykule przedstawimy kilka propozycji, które z pewnością przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Kształty inspirowane naturą

Jednym z ciekawych pomysłów jest bez wątpienia półka do pokoju dziecka inspirowana naturą. Przykładem takiej półki może być model w formie gałęzi drzewa, który doskonale wpisuje się w modny ostatnio trend eko. Półka taka sprawdzi się zwłaszcza w pokojach o tematyce przyrodniczej czy leśnej. Innym pomysłem są półki w kształcie chmurki, które wprowadzą do wnętrza nieco magii i bajkowej atmosfery. Półki te są idealne dla dzieci o bujnej wyobraźni i miłośników opowieści o krainach fantasy.

Geometryczne kształty

Półki o geometrycznych kształtach to kolejna propozycja dla osób poszukujących oryginalnych rozwiązań do pokoju dziecka. Proste linie i minimalistyczny design sprawiają, że tego typu półki pasują do większości wnętrz. Szczególnie popularne są półki w kształcie sześcianów, które można dowolnie łączyć ze sobą, tworząc ciekawe kompozycje na ścianie. Warto także zwrócić uwagę na półki w kształcie trójkątów czy rombów, które dodadzą wnętrzu nieco dynamiki i nowoczesności.

Półki w formie ulubionych postaci

Dla dzieci, które mają swoich ulubionych bohaterów z bajek czy filmów, doskonałym rozwiązaniem będą półki w formie tych postaci. Producenci mebli oferują szeroki wybór takich półek, dzięki czemu każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Półki te mogą mieć kształt głowy Myszki Miki, logo Batmana czy nawet postaci z popularnych gier komputerowych. Warto jednak pamiętać, że tego typu półki mogą szybko się znudzić dziecku, gdyż z wiekiem zmieniają się jego zainteresowania. Dlatego warto rozważyć zakup półki o uniwersalnym kształcie, który będzie pasować do różnych motywów i dekoracji. Półki z motywami zwierzęcymi