Artykuł sponsorowany

Deska rustykalna, czyli naturalność, prostota i surowość w aranżacji wnętrz

Deska rustykalna, czyli naturalność, prostota i surowość w aranżacji wnętrz

Deska rustykalna to nie tylko praktyczne rozwiązanie do naszego domu, ale także stylowy element wystroju wnętrz. W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie do swojego mieszkania mebli i dodatków w stylu rustykalnym, który charakteryzuje się prostotą, surowością i naturalnością. W tym artykule przyjrzymy się bliżej desce rustykalnej, jej zastosowaniu oraz zaletom.

Wybór materiału na deskę rustykalną

Decydując się na deski rustykalne, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. Najpopularniejszym wyborem są deski drewniane, które doskonale wpisują się w klimat wnętrz utrzymanych w stylu rustykalnym. Drewno dębowe, sosnowe czy jesionowe to tylko niektóre z gatunków, które sprawdzą się w tej roli. Deski drewniane są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć, a także łatwe w obróbce i montażu. Alternatywą dla drewna mogą być deski wykonane z materiałów kompozytowych, takich jak WPC (wood plastic composite), które łączą zalety drewna i tworzyw sztucznych.

Zastosowanie desek rustykalnych

Deski rustykalne mają wiele zastosowań w aranżacji wnętrz. Przede wszystkim świetnie sprawdzą się jako podłoga, nadając pomieszczeniu ciepły i przytulny charakter. Deski rustykalne mogą być również wykorzystane do wykończenia ścian, tworząc efektowne tło dla mebli i dodatków. Ponadto deski te mogą służyć jako elementy konstrukcyjne mebli, takich jak stoły, ławy czy półki. W ogrodzie deski rustykalne mogą być wykorzystane do budowy tarasów, altan czy ogrodzeń.

Stylizacja wnętrz z deskami rustykalnymi

Wnętrza urządzone w stylu rustykalnym cechuje prostota, surowość i naturalność. Deski rustykalne doskonale wpisują się w ten klimat, a ich odpowiednia stylizacja pozwoli na stworzenie spójnej i harmonijnej przestrzeni. Warto postawić na meble wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno czy kamień, oraz dodatki w jasnych, stonowanych kolorach. Tkaniny o grubym splocie, takie jak len czy bawełna, również świetnie sprawdzą się w tego typu aranżacji. Aby dodać wnętrzu nieco nowoczesności, można połączyć deski rustykalne z elementami wykonanymi z metalu, np. stalowymi nogami stołu czy lampami wiszącymi.