Artykuł sponsorowany

Jakie torty weselne najczęściej chwalą goście?

Jakie torty weselne najczęściej chwalą goście?

Wybór tortu weselnego to jedna z ważniejszych decyzji, jakie muszą podjąć przyszli małżonkowie. W końcu to właśnie on będzie stanowił słodkie zwieńczenie uroczystości i jednym z głównych elementów dekoracyjnych na sali. W tym artykule przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje tortów weselnych, które cieszą się uznaniem gości.

Tradycyjne smaki z nutą nowoczesności

Klasyczne torty weselne zwykle składają się z kilku warstw biszkoptu przełożonych kremem, owocami lub galaretką. Najbardziej popularne smaki to wanilia, czekolada, truskawka czy orzech laskowy. W ostatnich latach coraz częściej można spotkać również torty o bardziej wyrafinowanych smakach, takich jak pistacja, karmel czy malina z białą czekoladą. Dodatkowo, wiele par decyduje się na torty z różnymi smakami w poszczególnych warstwach, co pozwala zadowolić gusta większości gości. Ważne jest jednak, aby zachować umiar i nie łączyć ze sobą zbyt wielu składników, które mogą nie pasować do siebie.

Elegancja i prostota w formie

Wizualny aspekt tortu weselnego również odgrywa istotną rolę. Klasyczne, wielopiętrowe torty z delikatnymi zdobieniami zawsze będą w modzie. Białe i pastelowe kolory, koronkowe wzory oraz kwiatowe motywy to elementy, które najczęściej pojawiają się na tego rodzaju wypiekach. W ostatnim czasie coraz więcej par decyduje się na minimalistyczne torty o prostych kształtach, zdobione jedynie kilkoma kwiatami czy liśćmi. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku wesel o rustykalnym charakterze lub organizowanych na świeżym powietrzu.

Alternatywy dla tradycyjnego tortu

Choć większość par wybiera tradycyjne torty weselne w Gdyni, nie brakuje również tych, którzy decydują się na bardziej oryginalne rozwiązania. Coraz popularniejsze stają się tzw. naked cake – torty bez okrycia z kremem, dzięki czemu widać ich warstwy i farsz. Takie torty często zdobione są owocami i jadalnymi kwiatami, co dodaje im lekkości i świeżości. Inną alternatywą są słodkie bufety, gdzie goście mogą sami wybrać sobie deser spośród różnych ciast, muffinów czy pączków. Ostatecznie, warto wybrać taką opcję, która będzie odpowiadała zarówno upodobaniom przyszłych małżonków, jak i ich gości, a także będzie pasować do klimatu i stylu przyjęcia weselnego.